Mitsubishi Grandis 2.0 DI-D Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Mitsubishi’nin MPV sınıfı otomobili olan Grandis nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mitsubishi Grandis inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Mitsubishi, dünyanın en büyük otomobil üreticisi markalarından bir tanesidir. Genelde otomobil üzerine yoğunlaşmış olsa da zamanında MPV sınıfında bile otomobili vardı. Bu modellerden bir tanesi de Grandisdi. Mitsubishi Grandis 2003-2011 yılları arasında üretilmiştir. Çok az sayıda olsa da ülkemizde de satılmıştır.

Mitsubishi Grandis Nasıl Bir Araba?

7 kişilik büyük aile otomobili olan Grandis gerçekten çok konforlu ve sorunsuz bir otomobildir. Üretiminde Volkswagen’den destek alınmıştır. ABS, ESP, dijital klima, 6 hava yastığı, hız sabitleyici, elektrikli camlar ve aynalar ile yol bilgisayarı” gibi özellikleri bulunmaktadır. Grandis’te Volkswagen’den alınan 2.0 litre hacimli dört silindirli dizel motor kullanılmıştır. Bu motor 136 beygir ve 310 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 8.5, şehir dışında 5.7 litre yakıt tüketmektedir. Grandis’de 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman seçenekleri vardır.

Mitsubishi Grandis Kullanıcı Yorumu

Kalabalık bir aileyim ve çok param yoktu. Bende hem büyük olsun hem de ucuz olsun mantığıyla hareket ediyordum. Aslında Doblo tarzı arabalar alabiliyordum ama ben daha çok MPV sınıfına yönelmiştim. Araştırırken internette Grandis ile karşılaştım. Hakkında neredeyse hiç bir şey olmayan bu araba hakkında bildiğim her şeyi anlatacağım. Gerçekten çok büyük ve konforlu bir otomobil. 7 kişi rahatlıkla uzun yola gidebiliyoruz. Büyük ebatları nedeniyle şehir içinde park etmesi zor oluyor. Veya AVM’de park edince arkası baya bir dışarda kalıyor. Minibüs gibi bir otomobil. Uzun yolda gayet konforludur. Ancak yüksek ve uzun olması sebebiyle yol tutuşu öyle çok iyi sayılmaz. Ama bu sınıftaki tüm otomobillerde aynı durum geçerli. Arka ikinci sıra koltukları yatırılınca devasa bir bagaj ortaya çıkıyor.

İlginizi çekebilir: Mitsubishi Space Star Nasıl Araba?

Mitsubishi Grandis Alınır Mı?

Evet parasına göre en ucuz ve kaliteli MPV diyebilirim. Aslında Grandis parasına Logan’da alınabilir ama aralarında çok büyük kalite farkı var. Yedek parçaları motor, mekanik ve yürüyen aksamda kolayca bulunabiliyor. Ancak kaporta aksam parçaları çok pahalı ve zor bulunuyor. Yine de fiyatına göre alınabilecek bir otomobil.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu