Opel Adam Nasıl Araba, Alınır Mı? İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Opel’in a segmenti otomobili olan Adam nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Opel Adam inceleme ve kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Avrupa pazarında güzel satış rakamları yakalayan Audi A1, mini cooper ve Fiat 500’e rakip çıkarmak isteyen Opel, 2013 yılında Adam modelini satışa çıkarttı. Adam, Corsa’nın bir küçük olarak satışa sunuldu.

Opel Adam Nasıl Bir Araba?

İki kapılı hatchback bir otomobil olan Adam, daha çok şehir içi kullanımlar ve kadın sürücüler hedeflenerek üretilmiş bir arabadır. 2013 yılından 2017 yılına kadar satışta kalmasına rağmen çok fazla tutulan bir model olmamıştır. Zaten satışının az olması sebebiyle Türkiye’den çekilen bir model olmuştur. Adam’da Rocks, Glam ve Jam donanım paketleri vardır. ABS, hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği, yağmur ve far sensörü, city modu bulunan elektrikli direksiyon, yol bilgisayarı, 5 inç multimedya ekranı, 6 hava yastığı ve lastik basınç sensörü gibi özellikleri bulunmaktadır. Opel Adam motor teknik özellikleri ise şu şekilde

1.0 Benzinli : 3 silindirli olan motor gayet performanslıdır. Ancak çok fazla tutulmamıştır. 115 beygir ve 170 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6.1, şehir dışında 4.3 litre yakıt tüketmektedir.

1.2 Benzinli : En çok tutulan motor seçeneğidir. 70 beygir ve 115 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 7.2, şehir dışında 4.4 litre yakıt tüketmektedir.

1.4 Benzinli : 1.4 litre hacimli Opel’in Corsa modellerinde de kullandığı motordur. 87 beygir ve 130 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6.6, şehir dışında 4.2 litre yakıt tüketmektedir.

Opel Adam Arkadan Görünüşü

Opel Adam Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşim için bir Opel Adam aldık ve arada sırada bende kullanıyorum. Tasarım olarak benim çok hoşuma gidiyor. Ön tarafının genişliği gayet güzeldir. Ancak arka koltuklarına bir yetişkinin oturması imkansıza yakın. Tavan yüksekli gayet güzel ferah bir ortam sunuyor. Ön göğüs, torpido üstü ve kapı içlerinde sert plastik malzeme kullanılmıştır. Koltukları rahattır. 1.2 litrelik motor performansı gayet güzeldir. Şehir içi ara hızlanmalarda ivmelenmesi iyidir. 5 ileri Easytronic şanzıman vites geçişlerini hissettirmiyor ve sarsıntısız.

Opel Adam Alınır Mı?

Evet gerçekten tam bir şehir içi ve bayan arabası olarak karşımıza çıkıyor. Yedek parçalarını bulmakta zorlanmazsınız. Ancak ikinci el piyasası yok denecek kadar azdır. Fiyat olarakta hiç ucuz değildir. Yine de tercih size kalmış.

Kaynak: otobilgisi

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu