Fiat Panda Nasıl Araba? Alınır Mı?

Siz de karşınıza çıkan çok sayıda araç arasından kendinize en uygununu bulamadınız ve Fiat Panda nasıl araba? Diye mi soruyorsunuz? Öyleyse hadi, bu güzel arabaya biraz daha yakından bakalım!

Birkaç gün önce sahibi tarafından acil bir durum için satılığa çıkarılan 2013 model 0.9 twinair turbo 85 otomatik versiyonunu deneme şansım oldu. Sanırım hayatımda bu kadar keyifli sürüşü olan çok az arabaya rastlamışımdır.

Fiat Panda Nasıl Araba?
Fiat Panda Nasıl Araba?

Bir araba ne kadar güzel gözükürse gözüksün, ilk önce onu kimin ürettiği önem arz eder. Lancia, Alfa Romeo, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Yamaha Motor Company, Iveco ve Ferrari gibi markaları bünyesinde bulunduran Fiat markası Fiat grubu olarak bilinen İtalyan otomotiv üreticisidir. Fiat kendi adında sedan ve ticari araç gruplarında dünya çapında güçlü bir Pazar gücüne sahip en büyük otomobil üreticileri arasında yer alır. Tüm dünyada büyük bir popülerlik elde etmiş olan Fiat, ülkemizde de hem sıfır araç pazarında hem de ikinci el araç piyasasında tüm modellerinde fazlasıyla satış sirkülasyonuna sahip bir marka.

Fiat Panda Nasıl Araba

Bu popüler markanın en çok sevilen modellerinden biri olan Fiat Panda 80’li yıllarda üretilmeye başlanmış olan Fiat’ın en küçük araç modelidir. UNO modelinden sonra daha kendine has görüntüsü ile piyasaya ilk çıktığı andan itibaren ilgi odağı olmuştur.

Fiat Panda iki nesilden oluşur diyebiliriz. Birinci nesil üretimi 2003 yılına kadar devam etmiş, ikinci nesil ise 2003 yılından 2012 yılına kadar üretimini sürdürmüştür. Mini araç olarak nitelendirilen Panda 2004 yılında Avrupa’nın otomobili olarak seçilmiştir. Mini araç kategorisinde yer alan Panda yüksek bir yapıya sahiptir. İç tasarımında kendi kulvarındaki araçlardan daha fazla beklentiyi karşılamaktadır.

Fiat Panda Kullanıcı Yorumları

Fiat Panda’nın kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman alıcıların iyi deneyimlerini paylaştıkları görülüyor. Fiat Panda mini tasarımı ile dikkat çeken modeller arasında yer alır. Oldukça sevimli bir görüntüye sahip olan Panda A segmentinde her daim ilgi gören modeller arasında yer almıştır.

Tam manasıyla şehir içi aracı olarak nitelendirilir. Küçük yapısı, park etme kolaylığı ve yakıt tüketimi tasarrufu ile öne çıkar. Bu anlamda bazı kullanıcılar için bayan arabası olarak nitelendirilir. Mini yapıya sahip olması nedeni ile iç tasarımında ergonomik olarak bayanlar için rahat kullanıma daha yatkındır. Dik yokuşlardaki fren sistemi oldukça kalitelidir. Sessiz bir motoru vardır.  

Fiat Panda kullanıcı yorumları arasında en fazla uzun yol konusundaki sürüş kapasitesi değerlendirilmiştir. Mini yapısına rağmen yüksek olması virajlarda eğilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle uzun yolda hız yapmak çok sağlıklı değildir.

Fiat Panda ülkemizde ikinci el piyasa araçlar içerisinde çok yoğun olmasa da mini modeller arasında oldukça etkileşime sahip olan bir otomobildir. Herhangi arıza veya hasar durumunda parça bulunması kolaydır. Bilinen net bir kronik arızası olmayan Fiat Panda ekonomik araç modelleri arasında beklentiyi karşılayan kişiye özel araçlar arasında yer alır. Düzenli bakımları yapılmış olan ikinci el Fiat Panda kullanıcısı için oldukça verimli olacaktır.

Yaren Naz Çıkmaz

Merhaba! Ben Yaren, 1991 İzmir doğumluyum. Şuanda otomotiv yedek parça üreten bir fabrikanın iş geliştirme uzmanıyım. Otobilgisi.com ile otomobil tutkumu sizlerle paylaşma keyfini yaşıyorum:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu