Trend

Volkswagen Scirocco Nasıl Araba Kullanıcı Yorumları

Volkswagen Scirocco'nun nasıl bir araba ve alınır mı sorularına yanıt arayalım.

Volkswagen Scirocco nasıl araba sorusuna verilebilecek en güzel cevap; çok yakışıklı demek olurdu. Dönüp arkanıza tekrar bakacağınız, yıkarken keyif alacağınız ya da balkonda çayınızı içerken dalıp gideceğiniz türden bir araba.

volkswagen scirocco

Bildiğiniz üzere Volkswagen artık Scirocco araç üretmiyor. Düşük satış rakamları dolayısı ile üretimi durdurulan Volkswagen Scirocco ikinci el olarak bulunabiliyor.

Volkswagen Scirocco Nasıl Araba?

Oldukça iyi görünümlü bir araba diyerek başlayalım. Volkswagen scirocco’nun DSG vites seçeneği 1.4 TSI 122PS modeli hariç tüm modellerde bulunurken, düz vites seçeneği ise her modelinde bulunmaktadır.

Aktif olarak üretildiği yıllarda Volkswagen’in Eğim kalkış asistanı ve Anti blokaj sistemini en verimli uyguladığı modellerinden biriydi.

6 adet hava yastığı ile donatılan bu modelde süspansiyon sertliğinin ayarlanabilmesi için adaptif şasi kontrolü bulunmaktadır.

Volkwagen scirocco yere yakın, yassı ve spor görünümü ile kaporta modifiyesi için uygun bir araçtır. Otomobile yapılan müdahale ile mevcut hız sınız 260km’ye kadar çıkarılabilmektedir. Aerodinamik tasarımı sürüş açısından avantaj sağlar. Sanıyoruz  Volkswagen Scirocco nasıl araba olduğunu yavaş yavaş anlamaya başladınız.

Volkswagen Scirocco Alınır mı?

Volkswagen Scirocco alınır mı diye düşünüyorsanız ve spor sürüşten hoşlanan, konforu geri planda tutan sürücülerden iseniz rahatlıkla tercih edilebilirsiniz. Eğer araç modifiyesine merakınız varsa sizin için en iyi seçimlerden birisi olabilir.

Öte yandan Aileniz ile kullanmayı düşünüyorsanız, konforu ön plana çıkarıp araç iç hacmini önemsiyorsanız, Volkswagen Scirocco bu beklentilerinizi karşılayamayacaktır.

Modasının geçtiğini düşünenler de yok değil, fakat elimde kalır korkusu yaşanacak bir araç olmadığını da belirtmek lazım.

Volkswagen Scirocco Kullanıcı Yorumu?

Yazımızın bu kısmında 4 yıllık Scirocco 2012-2013 modellerini kullanan Mehmet Bey’in görüşlerine yer vereceğiz.

  • Duruşu ve performansı tatmin edici. Yüksek hızlara rahatlıkla çıkabiliyor.
  • Yedek parça sıkıntısı yaşatmıyor. Kullandığım modelde yağ yakımı problemi vardı. Onun dışında 4 yıl boyunca kayda değer bir sıkıntı yaşatmadı
  • Araç spor model olduğu için, sürüş esnasında trafikte sıkıştıran ve yarışmak isteyen sürücü çok fazla oluyor. Kesinlikle bayanlara uygun bir araba değil.
  • Aile ile kullanılacak konforu yok. Araç iç hacmi daraltabiliyor.
  • Sert süspansiyon ayarında titreşim ve sarsıntı hissettiriyor.
  • Aracınız modifiyeli ise satarken zorlanabilirsiniz.
  • Hasar kaydı olmayan ikinci eli bulmak zor.

Bu yazımızda sizlerle beraber Volkswagen Scirocco nasıl araba sorusunun cevabını verdik. Volkswagen Scirocco hakkındaki diğer soruları yanıtladık. Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, kazasız sürüşler dileriz.

Metin Ustaoğlu

İTÜ makine mühendisliği bölümü mezunuyum. 1988 yılında Erzurumda doğdum. Şu anda İstanbul'da kurumsal bir firmada otomotiv danışmanı olarak çalışıyorum.Son yıllarda işim dolayısı ile birçok araba kullanma ve test etme şansım oldu. Çocukluğumdan beri arabalara olan hayranlığım ile geliştirdiğim bilgi birikimimi otobilgisi.com'da sizlerle paylaşıyorum.

Bir Yorum

  1. Bende var bir tane sert süspansiyon olması gerekiyor bu arabalarda. Çünkü yol tutuşunu artırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu